Czy woda z cytryną na czczo szkodzi?

Czy woda z cytryną na czczo szkodzi?

Redakcja

2016-10-13

2 komentarze

Czy woda z cytryną na czczo szkodzi? Okazuje się, że wprost przeciwnie! Benefitów z porannego spożycia płynu z plasterkiem cytryny w miejsce tradycyjnej małej czarnej jest dużo. O których korzyściach mowa?

Woda z plasterkiem cytryny pozwala zmniejszyć wagę

Woda z plasterkiem cytryny to dawka mikroelementów. Przejawia niedużo kalorii, za to solidnie przeczyszcza oraz pozwala podkręcić przemianę materii. Oprócz tego wypijanie zakwaszonej wody - czy to napojem z cytryn, czy dla odmiany z żurawin - wpływa dobroczynnie na drogi moczowe. Tak zwaną lemoniadę da się wykonywać wspierająco przy kuracji niskokalorycznej, tradycyjnej, ograniczającej zbędne kalorie lub pozostałych technikach zrzucania wagi.

Nie musimy nikomu wspominać o tym, że posiada witaminę C, zwaną w inny sposób kwasem askorbinowym, która okazuje się jednym z najbardziej znanych parafarmaceutyków o różnorodnym zastosowaniu. To dzięki niej uświadomiono sobie jak duże wartość posiadają witaminy dla naszego organizmu oraz życia. Chociażby sam sok z cytryny przejawia niesamowicie kwaśny smak, bez rozcieńczania - jedynie dla twardzieli, nie dał się wykreślić słodszym smakom. Po części w związku z tym, że cytryna naprawdę posiada dużo unikalnych walorów. Potęguje białe ciałka krwi oraz okazuje się nieodzowna do wytwarzania limfocytów, przejawia także dużo rutyny, która przeciwdziała utracie cennej witaminy, także uszczelnia krwionośne naczynia. Nie wyłącznie eliminuje nadmiar cholesterolu z arterii krwionośnych, ale także normalizuje jego zakres, uczestniczy w trawieniu tłuszczów, cholesterolu oraz kwasów żółciowych.

Zobacz także: Niezdrowe napoje, po które sięgamy na diecie

Woda z plasterkiem cytryny to organiczny detoks

Woda z plasterkiem cytryny przejawia dodatkowo inną istotną rolę - pozwala neutralizować ciało z toksyn, wobec tego okazuje się uznanym elementem kuracji odtruwających. By na dokładkę umocnić to oddziaływanie - zacznijcie dzień od wypicia dużej szklanki gorącej lemoniady przyrządzonej z wody z sokiem z cytryny, pieprzem Cayenne oraz osłodzonej syropem klonowym. W skrajnej wersji (znanej diety oczyszczającej) lemoniada ma zastąpić wszelkie potrawy i kuracja przywołuje głodówkę połączoną z przeczyszczeniem (nie rekomendujemy!). Cytrynę da się także wymienić na limonkę, która posiada dodatkowo więcej witaminy C.

Reasumując - szklanka gorącej wody z plasterkiem cytryny, orzeźwi Cię oraz pobudzi, a ogrom witaminy C z rana - polepszy zdrowie. Chcąc neutralizować ciało z toksyn zaleca się pamiętać zredukowaniu małej czarnej oraz palenia, w zamian za to pijcie więcej płynów - najrozsądniej wody oraz herbaty zielonej.

Zobacz także: Przeciwutleniacze w zielonej herbacie. Jak wydobyć ich właściwości?

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Grey Blocker w promocji:
Grey Blocker
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 345 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

esi1live

2016-10-25 11:11:10


podobno tylk i wylacznie pomaga.

krynickaa

2016-10-15 17:06:07


przed sniadaniem, zaraz po wstaniu b. pomaga w trawieniu

ZDROWIE