GABA - działanie, efekty i dawkowanie suplementu

GABA - działanie, efekty i dawkowanie suplementu

Redakcja

2016-10-17

1 komentarz

GABA, a więc kwas gamma-aminomasłowy, to produkt wykorzystywany przez zawodowych kulturystów w celu zwiększa mechanizmów anabolicznych ćwiczenia wytrzymałościowe odbudowujących w mięśniach. Związek ten przejawia wiele cech mających wpływ nie jedynie na strukturę tkanki mięśniowej, ale więc na układ nerwowy – między innymi umożliwia zasypianie, niweluje skutki lękowe, luzuje ćwiczenia wycisza. Z owego względu trzeba używać go z rozwagą aeroby jedynie w czasie intensywnego treningu. Sprawdź, jak działa oddziaływanie GABA ćwiczenia wytrzymałościowe jak bezproblemowo dawkować taki suplement.

GABA – oddziaływanie ćwiczenia wytrzymałościowe rezultaty aplikowania

GABA wpływa na układ nerwowy podnosząc próg pobudliwości komórek nerwowych ćwiczenia wytrzymałościowe jednocześnie redukuje ich podatność na bodźce. W rezultacie, po przyjęciu składników odczuwa się zrelaksowanie, uspokojenie, a więc – z uwagi na intensywniejsze uwalnianie endorfin – ogólną poprawę nastroju ćwiczenia lepszy humor. Dość istotną zaletą specyfiku GABA jest jego oddziaływanie nasenne. Zażyty prosto przed położeniem się spać przynosi błyskawiczne zasypianie i pogłębia sen. Ponieważ ciało odżywia się zwłaszcza w nocy, używanie GABA wpływa do sprawniejszej aeroby zdecydowanie bardziej efektywnej regeneracji mięśniowych zniszczonych w trakcie wysiłku.

Zobacz także: Jak utrzymać wagę po diecie?

GABA – dawkowanie

Na początku okresu suplementacji najrozsądniej przyjmować GABA w ilości 1-2 g na dzień (panie ćwiczenia ludzie o niewielkiej wadze ciała 1 g, obecni 2 g). Jeżeli po 5 minutach nie przyuważymy praktyki substancji (lekkostrawne zrelaksowanie, wyciszenie, błyskawiczne zaśnięcie), kolejnym razem da się podkręcić dawkę o 50% ćwiczenia wytrzymałościowe studiować reakcję ciała. Nie powinno się zażywać więcej niż 5 g GABA na dzień ze względu na niebezpieczeństwo wystąpienia skutków ubocznych. Właściwa porcja, do której musimy dążyć to 2-3 g bez dalszego zwiększania. Po paru dniach odczucia związane z zażywaniem takiej samej ilości składników muszą zdecydowanie się zredukować, a nareszcie zaniknąć. To rezultat większej tolerancji na oddziaływanie związku.

Zobacz także: Racjonalne podejście do odchudzania

Wśród pozostałych rezultatów aplikowania GABA trzeba zmieniać:

  • przeciwdziałanie skurczom mięśni,
  • łagodzenie nieprzyjaznych symptomów sytuacji stresogennych,
  • odmiana skupienia się ćwiczenia wytrzymałościowe zdolności do kojarzenia,
  • spadek poziomu kortyzolu (hormonu stresu, który wzmaga mechanizmy kataboliczne w mięśniach),
  • korzystniejsze działanie układu immunologicznego,
  • spadek ciśnienia tętniczego,
  • wzmożenie wytwarzaniu włókien kolagenowych,
  • powiększenie apetytu.
Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 344 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

khawry

2016-10-25 11:06:02


o tym zupełnie nie słyszałam

ODCHUDZANIE